Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW

mgmw

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej, dziesiątej edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór. Naszym celem jest zachęcenie do dialogu i współpracy mieszkańców i władze samorządowe.
Uczestnikom akcji proponujemy proste scenariusze działań, które pomogą Państwu rozwiązać problemy w swojej miejscowości. Jeśli zdecydujecie się na udział w akcji i wzięcie spraw w swoje ręce - podpowiemy jak współpracować z lokalnymi władzami, by działać skutecznie.
W tym roku jedno z zadań akcji dotyczy funduszu sołeckiego. To mieszkańcy powinni zdecydować o tym, jak go wydać. Jeśli chcą Państwo zorganizować święto wsi lub odnowić wiaty na przystankach zapraszamy do Akcji!

Scenariusze działań związane są z trzema, ważnymi dla każdej społeczności lokalnej tematami:
• zagospodarowanie przestrzeni publicznej
• wykorzystanie funduszy lokalnych
• przepływ informacji władze – mieszkańcy

Szczegółowe informacje (scenariusze, instrukcje jak działać, dokumenty prawne, a także informacje o wsparciu dla uczestników) oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie: www.maszglos.pl.
Najskuteczniejszych uczestników akcji Masz Głos, Masz Wybór wyróżnimy Nagrodą Super Samorząd 2012.
Akcja Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja zainaugurowana w 2002 roku. Do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. W tym roku do organizatorów akcji Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów dołączyły: Fundacja Pracowania Zrównoważonego Rozwoju, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Stowarzyszanie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. W 2011 roku Nagrodą Super Samorząd, pod patronatem Prezydenta RP uhonorowaliśmy pięciu uczestników akcji. Zapraszamy do udziału!
Organizatorzy akcji Masz Głos, Masz Wybór

Informacji udziela:

Olga Skarżyńska
akcja Masz Głos, Masz Wybór
Fundacja im. Stefana Batorego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
22 536 02 62