Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Rzgów w powiecie konińskim (młodzież, osoby dorosłe i seniorów) do uczestnictwa w niezwykłym projekcie międzypokoleniowym „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”.

Jego celem jest rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych oraz pobudzanie kreatywności i ekspresji kulturalnej lokalnej społeczności oraz stwarzanie przestrzeni do ich integracji z pozostałymi członkami małej ojczyzny na rzecz rozwoju i krzewienia lokalnej kultury.

Proponujemy Państwu udział w działaniach, które mają służyć temu aby zarówno osoby dorosłe, starsze i młodzież, mieli okazję ze sobą współpracować, oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalno-społecznym swojej małej ojczyzny.

Międzypokoleniowy zespół będzie nabywał okiem trenerów umiejętności taneczne zarówno z zakresu tańca ludowego jak i towarzyskiego. Taka ciekawa aranżacja zajęć zapewni sukces wspólnemu działaniu grupy i będzie gwarantem dobrej zabawy oraz satysfakcji artystycznych.Premierowy występ zespołu międzypokoleniowego, który zaprezentuje przygotowany pokaz tańca towarzyskiego oraz choreografię stanowiącą połączenie wybranych wielkopolskich tańców ludowych będzie miał miejsce podczas zorganizowanego w grudniu 2018 r.  Festiwalu Kultury Lokalnej. Wydarzenie to zgromadzi również miejscowych artystów, twórców ludowych, którzy zapoznają mieszkańców i zaproszonych gości z własnym dorobkiem/repertuarem artystycznym.

Serdecznie zapraszamy do niezwykłej i niezapomnianej tanecznej przygody, pełnej wrażeń i emocji.

Będzie moc, energia, która zaowocuje wspólnym dziełem, z którego mieszkańcy będą dumni.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 marca 2018 r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z opiekunką grupy, która udzieli szczegółowych informacji o zasadach rekrutacji.

Dorota Eltman, tel. 510 844 882, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.