Klub "AKTYWNA WIEŚ"

Pragniemy zainteresować Państwa naszą najnowszą inicjatywą, której celem jest popularyzowanie oraz promowanie  wszelkich form współdziałania mieszkańców wsi na rzecz aktywizacji i rozwoju lokalnych wspólnot, a także upowszechnianie informacji i dobrych praktyk związanych z działalnością organizacji, które zrzeszamy.

Pomimo szerokiego zakresu działalności oraz aktywności Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, znaczna grupa niezrzeszonych sołtysów, a także innych osób, instytucji oraz organizacji, którym są bliskie statutowe cele KSS, poszukuje możliwości współdziałania z nami oraz informacji o naszych przedsięwzięciach.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wstąpienia do Klubu „Aktywna Wieś”.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT

 

KOMUNIKAT

 

  W związku z zagrożeniem koronawirusem  odwołujemy zaplanowane na 12-13 marca br. spotkanie  w Otrębusach - Wieś jest kobietą… ogólnopolską konferencję naukową z okazji Krajowego Dnia Sołtysa na Mazowszu oraz zjazd delegatów Rady Krajowej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów .

Wydarzenie planujemy przełożyć na termin jesienny.

  

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

 

 

 

Znamy zwycięzców etapu wojewódzkiego III edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.

Zakończyliśmy etap wojewódzki III edycji ogólnopolskiego Konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Komisje oceniły ponad 80 projektów, z których wyłoniono 13 laureatów na etap krajowy. Kto otrzyma Sołecką Nike? Jak uplasują się kolejne miejsca w poniższej tabeli? O tym zdecydują członkowie komisji (eksperci z ramienia Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów pracujący niezależnie w Urzędach Marszałkowskich). Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z listą przedsięwzięć oraz sołectw, które nadal są w grze i oczekują na ogłoszenie wyników krajowego konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego.

 

Oto ZWYCIĘZCY WOJEWÓDZCY w kolejności alfabetycznej:

Czytaj więcej...

Polskie rolnictwo w obliczu europejskich wyzwań

 

„Wspólna polityka rolna a Europejski Zielony Ład” to temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem komisarza UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim, który odbył się 1 lutego 2020  r. w ramach Konferencji „Wiejska Polska”. Wydarzenie podczas  Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie zorganizowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

Czytaj więcej...