Zatańczyć poloneza dla Niepodległej….

Takie wspólne wyzwanie powzięła międzypokoleniowa grupa z gminy Rzgów w ramach trwających warsztatów tanecznych realizowanego projektu pn. „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Godność, płynność, elegancja, tryumfalny blask a przy tym pewna, jakby przytłumiona wytwornością, dynamika – są cechami charakterystycznymi poloneza, który od połowy XVII wieku zyskał rangę i miano tańca narodowego, stając się jednocześnie synonimem polskości.

Uczestnicy zajęć pracują z wielkim zaangażowaniem i zapałem pod bacznym okiem doświadczonego instruktora  Pana Dariusz Intrysa, kierownika Zespołu Pieśni i Tańca „Konin”, do przygotowania tanecznego układu choreograficznego poprzez, który pragną uczcić wspólne, radosne świętowanie   100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, które będzie miało miejsce w dniu 10 listopada 2018 r. w Rzgowie podczas gminnych Obchodów Święta Niepodległości.

Spotkania są doskonałą okazją do pogłębiania kontaktów towarzyskich, poprawy kondycji fizycznej, wyzwalania pozytywnych emocji i łamania stereotypów. Są istotne dla utrzymywania więzi i relacji międzypokoleniowych bo to one zapewniają nie tylko ciągłość historii, pozycji, religii, kultury, ale też  w nich – w tych relacjach dokonuje się rozwój człowieka.